Ziraat Bankası Yeni Kredi Paketleri

Ziraat Bankası çeşitli ihtiyaçlar için krediye arayışında olanlar için yeni kredi paketleri düzenleyerek uygun faiz oranları belirledi. Ziraat Bankası yeni kredi paketleri içerisinde eğitimden konuta, tatilden araç kredisine kadar birçok uygun krediler tüketicilere sunuluyor. Türkiye’nin en köklü bankası olana Ziraat Bankasının kuruluş amaçlarından bir tanesi de adında bulunan ziraat üreticilerin desteklenmesidir. Bu kapsamda Ziraat Bankasının yeni kredi paketleri içerisinde üretim yapanlara da büyük ödeme kolaylığı sağlayan destek kredileri bulunuyor. Ziraat Bankasının yeni kredi paketlerini değerlendirerek uygun koşullarda ev, araba alınabilir veya ihtiyaç duyulan ev eşyaları, büro malzemeleri, eğitim tamamlama ve tatile çıkmak hayalleri gerçekleştirilebilir. Girişimcilerin de Ziraat Bankasının yeni kredi destek paketleriyle yeni iş fikirlerini hayata geçirmesi mümkündür.

 Ziraat Bankasının Yeni Kredi Paketinde Bulunan Ürünleri

 Kamu bankaları arasında en büyük şube ağına sahip olan Ziraat Bankası yeni düzenlediği kredi paketleriyle herkesin ihtiyacını karşılayacak uygun faiz oranlı kredileri müşterilerine sunuyor. Yeni kredi paketinde seçilen kredi türüne göre 12 aydan 180 aya kadar değişen vadelerde krediler bulunuyor. Ziraat Bankası tarafından düzenlene yeni kredi paketlerinden bazıları şöyle;

 Avantajlı konut kredisi,

 Bireysel ihtiyaç kredisi,

 Tatil destek kredisi,

 Sosyal hayatı destek kredisi,

 Eğitim kredisi,

 Taşıt kredisi

 Kamu ve özel bankalar arasında kar marjını en düşük seviyelerde tutarak üretimi ve üretici destekleyen Ziraat Bankasında hem üreticileri hem de yeni iş kurmak isteyenleri de yakından ilgilendiren destek kredileri bulunuyor. Ziraat Bankasının yeni kredi paketlerinde 3.000 TL’den 500.000 TL’ye kadar değişen tutarlarda uygun faiz oranıyla sunulan krediler mevcuttur.

 Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 Ziraat Bankası tarafından sunulan yeni kredi paketlerine ihtiyaç duyan her müşteri kolaylıkla başvuru yapabilir. Ziraat Bankası yeni kredi paketlerini kullanmak isteyen müşteriler;

 Kredi başvuru formu,

 Kimlik belgesi (Pasaport, Nüfus cüzdanı, Ehliyet),

 Gelir belgesi (Maaş bordrosu veya serbest çalışanlar için üye oldukları odalardan alacakları belge),

 Bunlarla birlikte başvurmak istenilen yeni kredi paketinde olması gereken ve Ziraat Bankası şubelerince istenilen belgeleri hazırlayarak istenilen krediye başvurmak mümkündür. Ziraat Bankası şubelerinde talep ettiğiniz krediye uygun olarak bazı belgeler istenmektedir. Eğitim kredisi kullanmak isteyenlerden Diploma istenmesi gibi. Ziraat Bankası tarafından müşterilere sunulan yeni kredi paketlerinde 6 ay sonra ödenmeye başlanabilecek 12 aydan 180 aya kadar vadeli kredi ürünleri bulunuyor.

 Ziraat Bankasından En Kolay Nasıl Kredi Alınır?

Ziraat Bankasından isteyen herkes başvuru yaparak yeni kredi paketlerinden kullanabilir. Bununla birlikte Ziraat Bankası kendisiyle çalışan (maaş müşterisi, bankanın post hesabını kullananlar, vadeli veya vadesiz mevduat hesabı olanlar) müşterilerine daha hızlı bir şekilde kredi kullanımı yaptırabilmektedir. Ziraat Bankasının müşterilerine birçok ihtiyacı için aynı günde kredi kullandırımı yapabilmesinin sebebi ise müşterilerinin tüm bilgilerine hızlı bir şekilde erişme olanağının bulunmasıdır. Ayrıca tüm bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası da kredi başvurusu yapan müşterilerinin kredi notlarına bakmaktadır. Bu kapsamda Ziraat Bankasından en kolay şekilde kredi alabilmek için iyi bir kredi notuna sahip olmak yeterlidir. Kredi notu ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankaların müşteri faaliyetlerini ortak bir havuzda toplayarak değerlendirmesiyle ortaya çıkmaktadır. Bankalarla çalışan müşterilerin çekmiş olduğu kredileri düzenli ödemesi, kredi kartlarını düzenli yatırtması ve kefil oldukları kredilerin düzenli olarak ödenmesi gibi hususlar değerlendirilerek 1 ila 1900 arasında bir not verilmektedir. Belirlenen kriterlere uygun davranışta bulunanlara yüksek kredi notu verilerek her bankadan kolay bir şekilde kredi kullanması sağlanmaktadır.