Denizbank EFT Saatleri

EFT yani elektronik fon transferi dünyada ve ülkemizde en kullanılan para gönderme şeklidir. Elektronik fon transferi ile istenilen hesaba bir kaç değişik yol ile para göndermek mümkündür ve bu şekilde gönderilen para bir kaç dakika için de gönderilen hesaba geçer.

EFT Gönderme Şekilleri

İstenilen bir hesaba EFT gönderimi yapmanın bir kaç değişik yolu vardır. Bu yollardan ilki eğer ki bir bankada açılmış bir vadesiz hesap var ise ve bu hesap üzerinden oluşturulmuş interaktif hesap aracılığı ile kişi EFT işlemini kendi yapabilir. İkinci yol hangi banka aracılığı ile EFT işlemi yapılacak ise o bankaya ait olan bir şubeye gidilerek EFT gönderimi sağlanacak hesaba EFT işlemi banka görevlisi tarafından yapılır. Bir başka yol ise vadesiz hesap olan bankanın müşteri hizmetleri aranır ve telefon bankacılığı hizmetleri aracılığı ile EFT işlemi yapılır.

EFT Saatleri

Her banka aracılığı ile EFT işlemi yapılır. Fakat EFT işlemleri hafta içi belli saatler arasında yapılır. Bu saatler dışında ya da hafta sonu EFT yapılamaz. Ancak EFT emri verilir. Gece verilen EFT emri sabah EFT saatleri başlar başlamaz hesaba geçer. Hafta sonu verilen EFT emri de pazartesi günü bankanın EFT saati başladığında hesaba geçer. Tüm bankalarda elektronik fon transferi sadece hafta içi yapılır. Elektronik fon transferi yani EFT yapılmak istenen banka Denizbank ise, Denizbank EFT saatleri hafta içi sabah 08:30 itibari ile başlar ve akşam 17:00 ile biter. Bu saatler dışında Denizbank da EFT işlemi yapılmaz. Eğer yapılacak EFT işlemi şubeden yapılacak ise Denizbank 12:30 ile 13:30 arası öğle tatili sebebi ile kapalıdır.

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer

Para gönderimi için çok fazla tercih edilen EFT şekli normal şartlarda yukarıda da belirtildiği gibi bir kaç dakika için de hesaba geçer. Fakat yoğunluğa göre bu süre 10 dakikayı da bulabilmektedir. Özellikle maaş günleri elektronik fon transferinde yapılan sayı arttığı için yoğunluk oluşabilmekte ve bu süre bu sebepten uzayabilmektedir.